NOVINKY

arr3Ako si vychutntať ovocie čo najlepšie?Veľká sušička G21 Paradiso pre rok 2016 sa stala kráľovnou medzi sušičkami potravín.   Sušička... arr3Grilovacia sezóna začínaAko si spríjemniť pekný víkend? Nie je nič lepšie ako si ugrilovať chutné mäso alebo zeleninu na... arr3Novinka č.10Praktický a funkčný Lapač hmyzu G21 GS 16 Nie je nič horšie ako sa nechať obťažovať hnusným a... arr3Novinka č.9Ako si ozdobiť steny vo svojom byte či dome? Sú rôzne zaujímavé tapety, dekorácie, drevenné steny,... arr3Novinka č.8Záhradný domček na všestranné využitie Jar je už v plnom prúde a práce v záhradách sú... arr3Novinka č.7Chystáte sa na dovolenku a radi čítate, ale vaše knižky sa do vašej batožiny už nezmestia . Tak... arr3Novinka č.6Do pozornosti vám dávame horúcu novinku na našom shope www.nakuptu.sk jedna sa o štýlové náramkové ... arr3Novinka č.5Pre domácich milačikov ponúkame široký sortiment granúl konzerv pre psov a mačky .Granule pre psy a... arr3Novinka č.4Strávte so svojími deťmi príjemné chvíle a pomocou 8 šablón alebo 6 obrázkových diskov a ... arr3Novinka č.3GELMODEL VISAGE 500ML Výživový doplnok pre zlepšenie kvality a pružnosti pleti, obmedzeniu... arr3Novinka č.2Príprava na jar Po dlhej zime vždy príchádźa  jar. Slnečné lúče a príjemné oteplenie sú takmer za... arr3Novinka č.1Z našej ponuky výžívových doplnkov vám vyberáme a dávame do rozornosti dva produkty ktoré pomahajú...

TOVAR V AKCII

naša cena 41,50 EUR
nie je skladom
naša cena 41,50 EUR
skladom

NAJPREDÁVANEJŠÍ


28. 03. 2019

Ako si vybrať ten správny kvetináč?

Znova tu máme to krásne obdobie kedy prichádza jar a slniečko začína zohrievať. Ale s tým sa natíska aj otázka ako si vybrať ten správny kvetinač? Kvetináč, ktorý by nám skrášlil náše okolie či už v exteriéry alebo v ineriéry a je ten správny. Ako zvoliť ten, ktorý je vhodný pre mňa a moje okolie?

Dôležitá je funkcia, veľkosť, materiál či farba kvetináča. Tiež nesmieme zabudnúť kde chceme aby bol kvetináč umiestnení čiže či pôjde o vonkajší alebo vnútorný priestor. Pri funkcii sa môžme zamerať či pôjde o dekoračný kvetináč, ktorý má drenážne otvory na odtekanie vody a na jej zachytávanie je potrebná miska. Plastový kvetináč s obalom, ktorý zachytáva vodu a tiež plní dekoračnú funkciu. Alebo môžme zvoliť samozavlažovací kvetináč, ktorý ma vyberateľnú vložku, v ktorej je zasadená kvetina a vonkajší obal služi ako zásobárňa vody, ktorú môžme kontrolovať na odmerke. Veľmi moderné sú aj kamenné kvetináče s imitáciou dreva. Sú síce trochu ťažšie ale dokonale zapadnú do prostredia, v ktorom sa budú nachádzať.

Veľkosť kvetináča je dobré zvoliť podľa toho čo v ňom budeme mať zasadené a kde bude umiestnený. Taktiež farbu a materiál vyberáme podľa toho kde budeme kvetináč umiestňovať. Ale zorientujme sa trochu v materiáloch z ktorých sú kvetináče vyrobené.


Pálená hlina klasika v podobe hlinených črepníkov má stále svoje čaro možno v nich cítiť nostalgiu či romantiku. Ich nevýhodou je že sú krehké a dajú sa ľahko rozbiť, alebo poškodiť. črepník z pálenej hliny je vhodný pre suchomilné rastliny.


Plastové kvetináče sú ľahké, je ťažšie ich rozbiť ako tie hlinené. Majú veľkú pestrú škalu farebnosti. Vhodné sú pre vlhkomilné rastliny a tiež sú odolné voči mrazom.


Laminátové kvetináče sú odolnejšie ako hlina, sú pevné, ľahké a pri správnom zaobchádzani aj dlho vydržia.


Sklolaminátové kvetináče sú vyrobené z veľmi odolného materiálu a odolávajú aj nepriaznivému počasiu a preto je vhodný na celoročné využitie. Sklolaminát je vystúžený sklenými vláknamia preto je tekmer nezničiteľný.


Drevené kvetináče skvelo ochraňujú rastilnu ale na údržbu sú naročne. Drevo samo o sebe je nachýlné na vlhkosť, preto je veľmi dôležité takýto kvetinač konzervovať a ošetrovať proti zahnívaniu. Tiež nie je vhodne uložiť takýto kvetináč na travnik alebo hlinu, vlhkosť by ho rýchlo znehodnotila.

Navštívte našu sekciu kvetináčov a vyberte si >>>tu<<<