Úvod » Autodoplnky » Autoalarm Jablotron CA-1803-WRC GSM/GPS alarm ATHOS


        

Autoalarm Jablotron CA-1803-WRC GSM/GPS alarm ATHOS

Autoalarm Jablotron CA-1803-WRC GSM/GPS alarm ATHOS

nie je skladom

 

Číslo produktu: 7210319
EAN kód: 8594052536423
bežná cena 439,19 EUR
naša cena:
431,56 EUR ( Nie sme platcovia DPH )

Autoalarm Jablotron CA-1803-WRC GSM/GPS alarm ATHOS je bez dálkových ovladačů a má shodné vlastnosti jako model CA-1802. Je ovšem navíc vybaven modulem GPS, který umožňuje přesné sledování pohybu prostřednictvím satelitního systému.

Popis produktu:
Autoalarm Jablotron CA-1803-WRC GSM/GPS alarm"ATHOS" je bez diaľkových ovládačov a má zhodné vlastnosti ako model CA-1802. Je avšak naviac vybavený modulom GPS, ktorý umožňuje presné sledovanie pohybu prostredníctvom satelitného systému. 

GSM/GPS autoalarm CA-1803BT-WRC Athos kombinuje v jednom zariadení zabezpečenia automobilu, imobilizér, komunikáciu na mobilný telefón, sledovanie prevádzky vozidla a prijímač GPS súradníc . Je možné ho ovládať diaľkovými ovládačmi pôvodného diaľkového ovládania automobilu. Ovládanie je možné aj z nastavených mobilných telefónov pomocou textových správ alebo prezvonením. 

Autoalarm reaguje na otvorenie dverí, zapnutie kľúča zapaľovania, otvorenie kufra alebo kapoty a na zapnutie spotrebiča vo vozidle (pokles napätia). K autoalarmu je možné priradiť aj bezdrôtové detektory , ktoré môžu strážiť priestor vozidla alebo jeho okolie (garáž, karavan a podobne). U týchto detektorov možno tiež pre ľahší prístup napr. Do garáže nastaviť oneskorenie poplachu. 

Pri poplachu sa aktivuje siréna a sú odoslané SMS správy o narušení a dôjde k zavolanie na prednastavené telefónne čísla.
Texty SMS obsahujú podrobnú informáciu o príčine a type poplachu, GPS súradnice s časom GMT (čas na nultom poludníku v Greenwich), nadmorskú výšku, rýchlosť, dátum a čas miestnej GSM siete. Pre jednoduchú komunikáciu je možné meniť texty, ktoré alarm zasiela. Poplachová SMS potom môže mať podobu napr .:"Nase Octavia hlasi: narušenia, veko kufra, (GMT: 1.9. 21:45) 50 ° 41.936N; 15 ° 11.805E; 670; 0, Cas: 1.9.07,23: 45". 

Imobilizačný obvod alarmu možno prerušiť príkazovou SMS 
a znemožniť tak použitie vozidla v čase, keď napríklad pri ukradnutí kľúčov. 

Autoalarm ATHOS je možné doplniť o handsfree HF-03 
, ktoré umožňuje komunikáciu s posádkou vozidla. Pomocou HF-03 možno volať až na 4 prednastavené telefónne čísla a prijímať hovory z akýchkoľvek čísiel. V dobe poplachu je možné počúvať, čo sa vo vozidle deje . Na otázku odošle SMS o momentálnom stave vozidla-uzamknutie, stavu klíčku a podobne. Pri použití predplatené SIM karty pravidelne dohliada na zostatok kreditu. 

Autoalarm Jablotron CA-1803 
kontroluje stav akumulátora vozidla a hlási jeho vybitie. Má vlastný záložný zdroj BB-02, ktorý v prípade výpadku hlavného napájania alebo poklesu pod kritickú hodnotu začne zálohovať funkcie autoalarmu (okrem húkania sirény). V prípade pripojenia handsfree HF-03 je zálohovaná aj hlasová komunikácia. 

Autoalarm má veľké množstvo voliteľných funkcií 
, ktoré je možné nastavovať pomocou programovacích SMS alebo aj prístupom cez chránenú webovú stránku GSMLink s kódovaným prístupom. 

GPS modul ďalej umožňuje presné sledovanie pohybu vozidla prostredníctvom satelitného systému . Informácie z GPS obsahuje údaj o zemepisnej šírke, zemepisnej dĺžke, nadmorskej výške a rýchlosti pohybu. Tieto údaje možno získavať priamo na otázku SMS alebo je sledovať prostredníctvom internetovej aplikácie GSMLink. Autoalarm má vnútornú pamäť na niekoľko tisíc polôh. Tieto údaje potom možno vyčítať a použiť pre sledovanie prevádzky vozidla za niekoľko dní dozadu. 

Navigácia 

Informácie z modulu GPS o presnej polohe sú za jazdy prenášané bezdrôtovo pomocou modulu Bluetooth z autoalarmu. Tieto informácie možno využiť ako zdroj údajov GPS pre vreckový počítač alebo mobilný telefón s operačným systémom a v spolupráci s navigačným softvérom využiť pre navigáciu pri jazde. 

Sledovania prevádzky 

Táto funkcia je dostupná prostredníctvom internetovej stránky GSMLink. V nastavenie autoalarmu je možné si zvoliť, ako často má pri jazde zapisovať body, ktorými vozidlo prechádza. Tie potom z autoalarmu vyčítať s presným časom a informácií o rýchlosti. Každý zo zápisov možno zobraziť v mape. Zápisy sú po naplnení pamäte najstaršie záznamy začnú premazávať -Voliteľné. 

Kniha jázd 

Pre sledovanie vozidiel možno využiť služby Kniha jázd, ktorá umožňuje napríklad u firemných vozidiel, automaticky sťahovať informácie o jednotlivých jazdách vozidla. Tieto informácie sú potom prostredníctvom internetových stránok so zabezpečeným prístupom možné zobraziť v textovej podobe, alebo aj zobrazením v mape, kde je zobrazená celá vybraná trasa od štartu do cieľa. Služba Kniha jázd je platenou, ale veľmi dostupnú službou, ktorej výstupom je dátový súbor o prevádzke vozidla, ktorý možno využiť pre účtovníctvo. 

Parametre: 

Napájanie alarmu-12 až 24 V = (8-32V) 
Kľudový odber prúdu alarmu-max. 20A 
Špičkový odber (v čase komunikácie) alarmu-1 A 
Pracovné pásmo GSM modulu: E-GSM/GPRS, 900/1800MHz 
Výstupný výkon vysielača: 2 W pre GSM900, 1 W pre GSM1800 
Prijímač DO: 868,5 MHz 
Rozsah pracovných teplôt alarmu:-20 ° C až 70 ° C 
Výstup SIR: spína +12 V (24 V), max. Zaťaženie 1,3 A 
Imobilizačný okruh alarmu: 8 A trvalo, krátkodobo až 12 A 
Výstupné signály pre ovládanie centrálnych zámkov: max. 200 mA, spína na GND 
Dĺžka impulzov pre centrálne zámky: 0,5 s alebo 4 s prípadne i 60 s (Voliteľné) 
Spĺňa predpisy: EHK č. 97, bezpečnosť-STN EN 60950-1, EMC podľa ČSN EN 55022, STN EN 50130-4 
Rádiové parametre: ČSN ETSI EN 301 419-1, EN 301 511, STN ETSI EN 300 220, ETSI EN 300 328 
Podmienky prevádzkovania všeobecné povolenie: TÚ SR. VO-R/1/07.2005-14, VO-R/10/05.2006-22 a VO-R/12/08.2005-34 

NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Nebol zatiaľ pridaný žiadny názor. Pridajte svoj názor alebo dotaz ako prvý.