NOVINKY

arr3Ako si vychutntať ovocie čo najlepšie?Veľká sušička G21 Paradiso pre rok 2016 sa stala kráľovnou medzi sušičkami potravín.   Sušička... arr3Grilovacia sezóna začínaAko si spríjemniť pekný víkend? Nie je nič lepšie ako si ugrilovať chutné mäso alebo zeleninu na... arr3Novinka č.10Praktický a funkčný Lapač hmyzu G21 GS 16 Nie je nič horšie ako sa nechať obťažovať hnusným a... arr3Novinka č.9Ako si ozdobiť steny vo svojom byte či dome? Sú rôzne zaujímavé tapety, dekorácie, drevenné steny,... arr3Novinka č.8Záhradný domček na všestranné využitie Jar je už v plnom prúde a práce v záhradách sú... arr3Novinka č.7Chystáte sa na dovolenku a radi čítate, ale vaše knižky sa do vašej batožiny už nezmestia . Tak... arr3Novinka č.6Do pozornosti vám dávame horúcu novinku na našom shope www.nakuptu.sk jedna sa o štýlové náramkové ... arr3Novinka č.5Pre domácich milačikov ponúkame široký sortiment granúl konzerv pre psov a mačky .Granule pre psy a... arr3Novinka č.4Strávte so svojími deťmi príjemné chvíle a pomocou 8 šablón alebo 6 obrázkových diskov a ... arr3Novinka č.3GELMODEL VISAGE 500ML Výživový doplnok pre zlepšenie kvality a pružnosti pleti, obmedzeniu... arr3Novinka č.2Príprava na jar Po dlhej zime vždy príchádźa  jar. Slnečné lúče a príjemné oteplenie sú takmer za... arr3Novinka č.1Z našej ponuky výžívových doplnkov vám vyberáme a dávame do rozornosti dva produkty ktoré pomahajú...

TOVAR V AKCII

naša cena 41,50 EUR
nie je skladom
naša cena 189,90 EUR
skladom
naša cena 55,00 EUR
nie je skladom

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 41,50 EUR
skladom
naša cena 55,00 EUR
nie je skladom

04. 04. 2019

Lampáš do každej domácnosti

 

Odkiaľ vôbec lampáš pochádza?

Lampáš má svoje čaro už od dávnych dôb, kedy bol vynájdený v azíjských krajinách. Jeho hlavným účelom bolo usmerňovať cestu do chrámu. Takto osvetlenú cestu bolo vidieť na kilometre ďaleko a mnísi dokázali v poriadku dokráčať domov. Výhodou bolo hlavne to, že ani pri zlých poveternostných podmienkach v lampáši nevyhasol oheň. Aj preto sú v dnešnej dobe na Zemi miesta, kde dokáže veľké množstvo lampášov vytvoriť nádherné divadlo. Jedním z nich je napríklad mauzóleu Okunoin, ktoré sa nachádza v Tóródó. Je tu vo dne a v noci rozsvietených viac ako 11000 lampášov. Okrem toho sú tam 2 hlavné lampáše, o ktorých sa traduje, že svietia už od 11-teho storočia.

Práve preto, že dokáže svietiť hodiny a dni sa postupom času stal lampáš súčasťou bežného života.

 

Lampáš na baterky alebo lampáš so sviečkou?

Veľká dilema ľudí je hlavne v tom či si vybrať lampáš, ktorý bude svietiť na baterky alebo si jednoducho vychutnáme vôňu sviečky. Je to na rozdhodnutí každého z nás. Dizajn lampášu je viac menej rovnaký pri oboch spôsoboch. Takže je to čisto rozhodnutie natom, či chceme kupovať baterky alebo sviečky na funkčnosť lampášu. netreba zabúdať nato, že pri sviečkach si môžeme vybrať napríklad sviečku s rôznymi vôňami, takže dizajn síce bude stále rovnaký, ale vôňa bude zakaždým iná. Pri lampáši so sviečkou môžeme maximálne zmeniť farbu žiarovky - ak je to samozrejme možné, pretože pri lacnejších lampášoch určite nebude odnímateľná žiarovka.

 

Lampáš na hrobVo výbere je dnes v ponuke okrem dekoračných moderných lampášov aj veľké množstvo pekných náhrobných lampášov s rôznymi motívmi. Na lampáši sú napríklad anjeli, kvetinky, fotky alebo rozmanité farebné doplnky. Na cintoríne si môžete všimnúť, že skoro na žiadnom hrobe nemôže chýbať pekný lampášik.

 

 

 

 

 

 

 

Veľkosť a tvar lampášu

Veľkosť je samozrejme tiež rozhodujúci faktor pri výbere pekného lampášika. Tiež záleží hlavne natom do akého priestoru ho chcete umiestniť. Niekto si chce iba spríjemniť pekný večer na terase jedným malým lampášom. Iný si chce popri chodníku vybudovať cestičku z vysvietených lampášov.

Ľudia si ale neuvedomujú, že lampáš nemusí vytvoriť iba svetlo, ktoré večer potrebujeme. Sieť lampášov dokáže navodiť aj veľmi príjemnú romantickú atmosféru. Nejedna žena si vie predstaviť pekný večer pod hviezdami pri jemnom žiarení svetielka z lampášika.

V dnešnej dobe sa dá vyrobiť už hocijaký tvar a veľkosť lampášika, preto je tento výber čisto na vašom rozhodnutí. Dôležité je hlavne to, kam ho chcete položiť či zavesiť. Dá sa postaviť pred vchodové dvere. Dá sa tiež zavesiť niekam vnútri domu/bytu, prípadne zavesiť na terasu. 

 

Moderný alebo staromódny dizajn

 

Výber z lampášov je naozaj rozmanitý. Sú tu rôzne moderné tvary alebo klasický jednoduchý drevený lampáš so sklenennou výplňou.

Moderný dizajnový kúsok už nemusí vôbec vyzerať ako lampáš. Ide o to z akého uhľa pohľadu sa na neho pozeráte

Klasický staromódny dizajn lampášu by mal mať hranolový tvar ukončený striežkou a hlavne by mal mať sklenené výplne.

Ako sa rozhodnete je len na vašom výbere ale kto už má lampášik doma, tak si dokáže predstaviť ako dokáže spríjemniť večer jedno malé svetielko.

Vybrať si môžete aj u nás na našom e-shope nakuptu.sk