Úvod » Fotoaparáty a príslušenstvo » Objektív Tamron AF 70-210mm F/4 Di VC USD pro Nikon


        

Objektív Tamron AF 70-210mm F/4 Di VC USD pro Nikon

Objektív Tamron AF 70-210mm F/4 Di VC USD pro Nikon

doprava zdarma

nie je skladom

 

Číslo produktu: 581226
EAN kód: 4960371006451
bežná cena 759,00 EUR
naša cena:
720,90 EUR ( Nie sme platcovia DPH )

Objektiv Tamron AF 70-210mm F/4 Di VC USD (Model A034) kompaktný objektív pre full-frame digitálnej zrkadlovky. Poskytuje vynikajúci optický výkon v celom rozsahu zoomu a jeho maximálny pomer zväčšenie 1 : 3.1.

Popis produktu:
Objektiv Tamron AF 70-210mm F/4 Di VC USD (Model A034) je kompaktní objektiv pre full-frame digitálnej zrkadlovky.

Model A034 poskytuje vynikající optický výkon v celom rozsahu zoomu a jeho maximálny pomer zväčšenie  1:3.1, čo je najvyšší vo sv svojej triede. Konštrukcia zahŕňa interný mechanizmus zoomu, ktorý poskytuje pevnú mechanickú konštrukciu a stabilnú a spoľahlivú prevádzku. Model A034 tiež využíva riadiaci systém Dual MPU (mikroprocesorová jednotka), ktorý umožňuje vysokú rýchlosť a presnosť AF, rovnako silnou stabilizáciou obrazu VC (Vibration Compensation) pre flexibilné a všestranné použitie v rôznych situáciách. Pre spoľahlivé vonkajšie použitie je nový teleobjektiv vybavený fluorovou povrchovou úpravou a odolnosťou voči vlhkosti. 

Hlavné vlastnosti:

1. Vysoko výkonný teleobjektiv s pevnou maximálnou svetelnosťou F/4
Využitím dlhoročných know-how spoločnosti Tamron, ktorá vyvíja teleobjektivy s premenlivou ohniskovou vzdialenosťou, dosahuje model A034 vynikajúceho optického výkonu s vysokým kontrastom a rozlíšením. Optická konštrukcia sa skládá z 20 členov v 14 skupinách, pričom využíva 3 LD (Low Dispersion) členy s nízkým rozptylom svetla, ktoré účinne kompenzuje axiálnej a priečnej chromatickej aberácii. Čo zaisťuje ostrý a krištáľovo čistý obraz v celom rozsahu. Naviac má model A034 pevnú maximálnu sveteľnosť F/4 v celom rozsahu zoomu, čím poskytuje perfektnú kontrolu nad hĺbkou pola a vynikajúci bokeh. V porovnaní s teleobjektivmi s vysokým clonovým číslom je nový model A034 ľahšší (hmotnosť  850g) a kompaktnejší (celková dĺžka  174mm) pre jednoduchšie prenášanie.


2. Pomer zvätšenie a minimálnu zaostrovaciu vzdialenosť
Model A034 sa môže pochválit najvyšším maximálnym pomerom zvätšenia vo svojej triede 1:3.1 a najkratšiu minimálnu zaostrovaciu vzdialenosť 0,95 m. Kratšia pracovná vzdialenosť umožňuje fotografovi pri použití teleobjektivu zachytiť blízke snímky malých objektov,  ako  např. kvety.

 

3. Vysoko spoľahlivý interný mechanizmus zoomu
Vďaka internému mechanizmu zoomu sa fyzická dĺžka modelu A034 behom zoomovania nemení. Tým sa minimalizujú zmeny ťažiska a zaistí sa stabilnejšia prevádzka a používanie. Okrem toho nieje potrebné, aby sa fotograf posúval dozadu v obmedzenom priestore napr.: pro fotení zvierat v ZOO. Takzvaný “creep zoom” nie je možný, pretože sa celková dĺžka objektívu nikdy nerozširuje. Naviac konštrukcia objektívu pôsobí veľmi robustne  a neotočný predný člen uľahčuje použitie polarizačných filtrov.

4. Nový riadiaci systém Dual MPU (Micro Processing Unit) poskytuje rýchlejšie a presnejšie automatické zaostrovanie a vylepšenú kompenzáciu vibrácií

Inovatívny riadiaci systém využíva Dual MPU design s vylepšenou výpočtovou kapacitou. Jednotky MPU majú vstavané výkonné bloky DSP (Digital Signal Processor), ktoré dosahujú rýchlejší a presnejší výkon AF a dôslednejšiu kompenzujúcu vibráciu. Táto funkcia zaišťuje vynikajúcí výkon v noci aj pri  slabom osvetlení.

Výborný výkon AF
Pohonný systém AF pri modeloch A034 využíva kruhový ultrazvukový motor USD (Ultrasonic Silent Drive) pre vynikajúcu citlivosť a rýchle a presné zaostrovanie. Naviac je tento nový zoom vybavený mechanizmom pre ručné doostrovanie v režime automatického  ostrenia AF. Ten umožňuje fotografovi v režime AF okamžite vykonať jemné ručné korekcie doostrovania bez prepnutia spínača režimov AF/MF.
Vynikajúce efekty kompenzácie vibrácií

5. Fluorová povrchová úprava
Povrch predného členu je potiahnutý ochrannou slnečnou fluórou, ktorá má vynikajúce vlastnosti odolné proti vode a oleja. Predná plocha sa ľahko čistí a je menej citlivá na poškodzujúce účinky nečistôt, prachu, vlhkosti alebo mastných otiskov prstov, co umožňuje oveľa ľahšiu údržbu. Povrchová úprava tiež poskytuje vyššiu úroveň trvanlivosti a jeho účinnosť bude trvať roky. 

6. Konštrukcia odolná voči vlhkosti
Tesnenia sú umiestené v oblasti upevnenia objektívu a na ďaľších kritických miestach, aby sa zabránilo infiltrácii vlhkosti alebo dažďových kvapiek a tým je zaistena odolnosť voči vlhkosti. Táto vlastnosť poskytuje ďalšiu vrstvu ochrany pri fotografovaní vonku za nepriaznivých poveternostných podmienok.


7. Kompatibilný s telekonvertormi Tamron
Model A034 je kompatibilný s telekonvertormi určenými výhradne pre objektivy Tamron pre dosiahnutie 1,4x a 2x pôvodnej ohniskovej vzdialenosti. Obidva telekonvertory sú dôkladne navrhnuté skonštruované tak, aby zaistili vynikajúcu kvalitu obrazu. 

8. Kompatibilný s konzolou TAP-in, voliteľným príslušenstvom
Nový model A034 je kompatibilný s voliteľným príslušenstvom, konzola Tamron TAP-in, ktorá poskytuje USB pripojenie k osobnému počítaču a umožňuje užívatelom ľahko aktualizovať firmware objektívu a prizpôsobiť niektoré funkcie, ako napr. jemné úpravy AF a stabilizácie obrazu VC.

9. Ľahká a ľahko uchopiteľná objímka so statívovým závitom, ktorá je kompatibilná s rychloupínacou dostičkou Arca-Swiss
Nová texturovaná rukoväť a stativové rozhranie Arca-Swiss zvyšuje rýchlosť a manipuláciu. Vďaka tomu, že je objímka so stativovým závitom vyrobená z ľahkého horčíku, sa objektiv omnoho lepšie nesie. 

10. Systém elektromagnetickej clony je iba s použitím bajonetom Nikon
Systém elektromagnetické clony, ktorý bol standardnou výbavou u bajonetom Canon je možné použiť aj s bajonetom Nikon*2. Presnejšia clona a jej ovládanie je možné vďaka tomu, že lamely sú poháňané a riadené motorom prostredníctvom elektronických impulsových signálov.

* K dispozici  s fotoaparáty kompatibilnými s elektromagnetickou clonou (D5, D4s, D4, D3X, Df, D850,D810, D810A, D800, D800E, D750, D600, D610, D300S, D500, D7500, D7200, D7100, D7000, D5600, D5500, D5300, D5200, D5100, D5000, D3400, D3300, D3200, D3100).  (Leden 2018; Tamron)

Špecifikácie:
Ohnisková vzdialenosť: 70-210 mm
Svetelnosť: F/4
Konštrukcie objektivu: 20 členov v 14 skupinách
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 95 cm
Veľkosť filtra: 67mm
Dĺžka: 176,5 mm 
Váha: 860g 
Počet lamel clony: 9 (kruhová clona) 
Typ bajonetu: Canon EF
Vhodný pre žáner: krajina, zvieratá, kvetiny
Ohnisko: premenlivé

NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Nebol zatiaľ pridaný žiadny názor. Pridajte svoj názor alebo dotaz ako prvý.