Úvod » Fotoaparáty a príslušenstvo » Objektív Tamron AF SP 90mm F/2.8 Di Macro 1:1 VC USD pro Nikon


        

Objektív Tamron AF SP 90mm F/2.8 Di Macro 1:1 VC USD pro Nikon

Objektív Tamron AF SP 90mm F/2.8 Di Macro 1:1 VC USD pro Nikon

doprava zdarma

nie je skladom

 

Číslo produktu: 581123
EAN kód: 4960371006048
bežná cena 688,50 EUR
naša cena:
658,50 EUR ( Nie sme platcovia DPH )

Objektív Tamron AF SP 90mm F/2.8 Di Macro 1: 1 VC USD pre Nikon je špičkový makro objektív z radu SP (Super Performance) s ohniskovou vzdialenosťou 90mm, so svetelnosťou F/2.8, s optickou stabilizáciou a nekompromisnou kvalitou obrazu.

Popis produktu:
Objektív Tamron SP 90mm F/2.8 Di Macro 1: 1 VC USD ponúka stabilizáciu obrazu VC (Vibration Compensation) pre redukciu otrasov patentovanú spoločností Tamron a USD (Ultrasonic Silent Drive) motor , ktorý umožňuje tiché a hlavne rýchle automatické zaostrovanie. Pre poskytnutie špičkovej kvality obrazu je tu plne využité špecializované optické členmi, vrátane LD a XLD elementov. 

Tamron v objektíve SP 90mm F/2.8 Di Macro 1: 1 VC USD minimalizoval všetky typy chromatické aberácie, čím z neho urobil špičku vo svojej triede, či už je používaný na fotoaparátu formátu APS-C alebo full frame. Jeho svetelnosť umožňuje dosiahnuť briliantného rozlíšenie a jemných rozostrených efektov pozadia ku ktorému prispieva aj jeho kruhová clona. 

Tento vysokorýchlostné objektív so svetelnosťou F/2.8 je vybavený VC (Vibration Compensation) systémom, ten pomáha zhotovovať stabilný záber a vytvorí dojem ako by bol obraz doslova nalepený priamo v hľadáčiku fotoaparátu. Bezproblémové robenie snímok"z ruky" je teda možné aj v horších svetelných podmienkach. 

Systém VC od spoločnosti Tamron je založený na systéme 3 cievok, kde riadiace cievky elektromagneticky aktivujú skupinu VC šošoviek kompenzujúcich otrasy prostredníctvom troch oceľových guličiek. Kompenzačné šošovky sú v objektíve upevnené iba týmito guličkami a dôsledkom toho je ich pohyb plynulý, bez trenia a odporu. 

Všetky objektívy Tamron sa vyznačujú vysokou presnosťou automatického ostrenie a sú navrhnuté tak, aby jednoducho zachytili objekty v takmer každej situácii, niekedy je ale potrebné zábery jemne doladiť za pochodu. Integrácia priameho manuálneho ostreniavám umožňuje miesto prepínanie vypínačov jednoducho prepnúť z automatického na manuálne ostrenie nastavením ostriaceho krúžku. 

Presné a tiché zaostrovanie vám zaručí a zaistí vstavaný Ultrasonický USD motor.Generuje tu piezoelektrický element usporiadaný v kruhové formáciu ultrazvukové vibrácie v metalickom kruhovom statora. Vibračná energia je využitá na rotáciu metalického krúžku rotora, ktorý je upevnený k statora. Na ovládanie ostriaceho členovi je následne prenášaná rotačnej energie. Výsledkom je vysoko citlivý člen s tichým chodom, vysokým krútivým momentom a rýchlym ostrením. 

Vysokorýchlostné objektív dokáže zachytiť snímky s rýchlosťou uzávierky, ktorá je 1-2 expozičný stupňa rýchlejšia ako tomu je u pomalších objektívov. Patentovaný mechanizmus VC (Vibration Compensation) spoločnosti Tamron poskytuje výhodu kompenzácie otrasov, ktorá umožňuje upravenie expozície až o 4 expozičné stupne. Kombinácia systému VC s výhodami vysokorýchlostného objektívu umožňujú fotografovanie"z ruky" i v situáciách, kedy by bežne bolo použitie statívu nutnosťou. 
Konštrukcia je odolná voči vlhkosti a robí objektív Tamron ideálnym pre použitie v exteriéroch.

VLASTNOSTI 
Zväčšenie 1: 1 
Patentovaný systém optickej stabilizácie VC 
(Vibration Compensation) s efektivitou až 4 expozičné stupne umožňuje robiť snímky"z ruky" i za zlých svetelných podmienok. 
Ultrasonický motor USD (Ultrasonic Silent Drive) objektívu Tamron SP 90mm Di Macro VC USD dáva rýchle a tiché zaostrovanie s možnosťou priameho manuálneho doostrenia 
Objektív obsahuje 1 LD (Low Dispersion) a 2 XLD (Extra Low Dispersion) elementy, ktoré zaručujú excelentnú korekciu chromatickej aberácie 
Kruhová clona 
pre krásny bokeh 
Kvalitná utesnená konštrukcia odolná voči vlhkosti a prachu 

Parametre: 
Ohnisková vzdialenosť: 90 mm 
Svetelnosť: F/2.8 
Konštrukcia objektívu: 14 členov v 11 skupinách 
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 30 cm 
Pomer zväčšenia: 1: 1 
Veľkosť filtra: 58 mm 
Dĺžka: 114,5 mm 
Váha: 550 g 
Lamely clony: 9 
Balenie obsahuje: slnečná clona,predná krytka, zadná krytka 
Typ bajonetu: Nikon F 
Vhodný pre žáner: fashion, glamour, koncerty, portréty, produkty reportáže, šport 

NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Nebol zatiaľ pridaný žiadny názor. Pridajte svoj názor alebo dotaz ako prvý.