Úvod » Fotoaparáty a príslušenstvo » Objektív Tamron SP AF 70-300mm F4-5.6 Di USD pre Sony


        

Objektív Tamron SP AF 70-300mm F4-5.6 Di USD pre Sony

Objektív Tamron SP AF 70-300mm F4-5.6 Di USD pre Sony

doprava zdarma

nie je skladom

 

Číslo produktu: 580026
EAN kód: 4960371005553
bežná cena 412,00 EUR
naša cena:
399,00 EUR ( Nie sme platcovia DPH )

Tamron SP AF 70-300mm F4-5,6 Di USD patrí svojím rozsahom do veľmi obľúbené kategórie teleobjektívov. Rozsah ohniskových vzdialeností bez problémov dostačuje ako pre fotenie športu, prírodných detailov, tak i napríklad divokej zveri.

Popis produktu:
Tamron SP AF 70-300mm F4-5,6 Di USD patrí svojím rozsahom do veľmi obľúbené kategórie teleobjektívov. Rozsah ohniskových vzdialeností bez problémov dostačuje ako pre fotenie športu, prírodných detailov, tak i treba divokej zveri. 

Je to objektív ktorý predstavil Tamron u príležitosti 60-tich rokov výročia a snažia sa tak v kategórii 70-300mm dosiahnuť najlepšieho rozlíšenie obrazu.Využívá pokročilého optického dizajnu vďaka technológiám LD (Low Dispersion) a XLD (Extra Low Dispersion), ktoré účinne zabraňujú chromatické aberáciu. Výsledkom je ostrejší kontrast a oveľa vyššia kvalita obrazu oproti ostatným objektívom vo svojej triede.

Objektív získal prestížne ocenenie EISA 2010-2011 ako Najlepší produkt v kategóriiZOOM LENS -Zoomový objektív. 

Kombináciou najlepšieho rozlíšenie obrazu, tichého ultrasonického motora, dosiahol vrcholného teleobjektívu 70-300mm. Objektív je konštruovaný pre digitálne zrkadlovky s veľkým i malým obrazovým snímačom teda Full-frame i APS-C. 

USD (Ultrasonic Silent Drive) je technológia vyvinutá výrobcom Tamron a predstavuje novú presnosť a rýchlosť zaostrovania. V prstenci nazývanom stator sú vyrábané vysokofrekvenčné ultrazvukové vibrácie s ktorými USD pracuje. Energia z vibrácií sa využíva k otočeniu vloženého kovového krúžku vnútri statora, známom ako rotor. Piezoelektrický keramický prvok vytvára ultrazvukové vibrácie, pri ktorých vzniká špecifické napätie, tento je umiestnený v kruhovej formácii na statora. Elektródové zoskupenie z priezoelektrických keramických prvkov spôsobí dve ultrazvukové vibrácie vznikajúce vo statora. Vzájomným pôsobením týchto dvoch ultrazvukových vibrácií je možné previesť energiu z vibrácií, ktoré vyrába jednoduchý mechanický pohyb, do energia tzv. odklánějících vĺn, ktoré potom udávajú pohyb okolo obvodu krúžku (smer otáčania). S ostriacim pohonom USD, trením medzi týmito odklánějícími vlnami vytvorenými na kovovom povrchu statora a povrchu rotora, vzniká sila, spôsobujúce otáčania rotora. Zaostrovací krúžok objektívu, ktorý je spojený s rotorom, je týmto neposúva a vytvára rýchly, jemný pohyb motora automatického ostrenia. Keďže je pohyb založený na rotora, dovoľuje tak plné manuálne zaostrovanie bez nutnosti vyhľadanie prepínače. 

Parametre: 

Ohnisková vzdialenosť: 70-300mm 
Svetelnosť: F/4-5.6 
Konštrukcia objektívu: 17 členov v 12 skupinách 
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 150cm 
Pomer zväčšenia: 1: 4 
Veľkosť filtra: 62 mm 
Dĺžka: 142.7 & nbsp; mm 
Váha: 765 g 
Lamely clony: 9 
Maximálna clona (F): 32 
Balenie obsahuje: slnečná clona,predná krytka, zadná krytka 
Typ bajonetu: Sony/Minolta A 
Vhodný pre žáner: portréty, reportáže, šport, street foto, zvieratá 
Typ objektívu: teleobjektív 

NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Nebol zatiaľ pridaný žiadny názor. Pridajte svoj názor alebo dotaz ako prvý.